Kaupo Kikkas "STATUE"

03. august 14. august

“Sammas saab olla ühekorraga kogu konstruktsiooni alus kui ka esile tõstetud kultusobjekt. Järgmisel momendil on ta lihtsalt post või kellegi jaoks tulevane pension," ütleb sissejuhatuseks näituse autor Kaupo Kikkas.

03.08., kell 19 avab fotokunstnik Kaupo Kikkas SOLARIS Galeriis oma fotoloomingul põhineva näituse "STATUE". Koostöös jumestuskunstnik Õnne Rudiga muutusid Eesti tippatleedid inimskulptuurideks, äratades ellu Vana-Kreeka iluideaalid. Nii tekkisid elusad kujud, mis on esteetiliselt kaunid kui iidsed sambad, kuid neil puudub kivi külmus ja nende taga on reaalsed isikud.

"Sammas on minu kummardus klassikalistele iluideaalidele, mis on vastu pidanud tuhandeid aastaid ja inspireerinud kunstnikke kogu selle aja vältel. Eestis ei ole vanadele kultuurriikidele omast skulptuuride kultust ja need vähesed, mis meil on - ka nendega on pidevalt probleemid. Olgu see rist, obelisk või pronksist mees. Täitsin omal moel seda monumentaalse kunsti lünka võttes kivi asemel tahutavaks materjaliks elusa inimkeha. Neil on kõik samba head omadused, kuid puudub kivi külmus ja ebainimlik perfektsus. See on jumalik materjal, mille vormimisest iga kunstnik unistab." / Kaupo Kikkas /

Näitus "STATUE /SAMMAS" valmis 2011. aastal Eestis toimunud IFBB klassikalise kulturismi
maailmameistrivõistluste auks ning pärast esmaesitlust Eestis kingiti näitus Maailma Kulturismi ja Fitnessi Liidu (IFBB) peakontorile. Seetõttu sai näitust näha Eestis vaid lühikest aega ning nüüd kümme aastat hiljem tuleb näitus lõpuks SOLARIS Galeriis taasesitlusele.

Näitusele lisab värske ja mastaapsema mõõtme Kaupo fotoloomingu ainetel sündinud Margus-Richard Talivee suureformaadiline teos. Margus on graffiti ja tänavakunsti taustaga kunstnik ja teos on loodud tänavakunstile sobivas võtmes ning vormistuses.

Näituse modellideks on Eesti koondise kulturistid, kes pälvisid samal aastal ka meeskondliku maailmameistritiitli: Imre Vähi, Janar Rückenberg, Ott Kiivikas, Indrek Viska, Martin Münz, Marti Taru, Oleg Anissimov, Raigo Kuusnõmm ja Meelis Susi.

Fotograafi assistent: Marilin Leenurm ja jumestuskunstniku assistent: Signe Uibo.

Kaupo Kikkase loominguga on võimalik tutvuda autori kodulehel - https://www.kaupokikkas.com/

Näitus on avatud SOLARIS Galeriis kuni 14. augustini. Galerii asub Rävala pst 12 ja on avatud K-P 12-18.

Subscribe to the Solaris news and promotions!