"SÄH kunst"

12. aprill 31. mai

Alates 24. märtsist saab SOLARISe keskuse II korrusel Apollo raamatupoe taga külastada suuremat ja põhjalikku kunstinäitust “SÄH Kunst / SAH Exhibition”.

Näitus esitleb kunstiajalugu värskel ja huvitaval moel, luues vaataja jaoks seoseid – esimene inimese loodud töö, käejäljed koopaseinal – šabloontehnika, sildistamine sotsiaalmeedias – New York 60ndatel ja tänava sünd. art. Neid esimesi käejälgi koopaseinal võib aga vaadelda ka märgistamisena, nagu öeldakse “Ma olin siin”. Näitus keskendub väga suurele formaadile, julgele ja ekspressiivsele lähenemisele, teosed on paigutatud kunstilugu jutustavasse järjestusse ning on põnevateks majakateks sellel teel, aidates külastajal navigeerida läbi kunstiajaloo kui terviku ning , kohalike autorite kaudu ka eesti kunsti valdkonda. Kuigi näituse märksõnaks on tänav (kunstis), ei võrdle see erinevaid kunstivorme, ei ütle, et üks on teisest parem, vaid tutvustab väljendusviise ja tehnikaid, eesmärk on luua. seoseid vaataja jaoks ning äratundmisrõõmu, inspiratsiooni ja värskeid mõtteid esile kutsuma.

Kunstnike nimekiri: EDWARD von LÕNGUS, MARTA VAARIK, ADO LILL, JAAN ELKEN, EVI TIHEMETS, EPP MARGNA, BANKSY, PINTSEL, RIKU, PEETER LAURITS, LAURENTSIUS, RAIT PRÄÄTS, STINA LÕNGUS, KAIRO, ILMAREA, KÄÄSURUKEUS , ERICH-HERKKI MERILA, KAUPO KIKKAS, TOMMY CASH, RALF SANNIKOV, BACH BABACH, ANDY WARHOL, JEAN-MICHEL BASQUIAT, HELEN BUNDER, RAOUL KURVITZ ja paljud teised.
Näituse heli lõid BANANAFISH (UK) ja Rael Kõiv.

Näituse koostas ja kureeris Meelis Tammemägi.

Subscribe to the Solaris news and promotions!