Arne Maasik "ARHITEKTUURIFOTOD"

08. detsember 01. veebruar

Alates  07.12. on võimalik SOLARIS Keskuse Disainitänaval nautida Arne Maasiku loomingul põhinevat näitust "ARHITEKTUURIFOTOD"

Arne Maasiku näituse pealkiri on petlik, samuti nagu alguses tundub teoste eksponeerimiseks valitud kohtki ekslik. Kõlab liiga lihtsalt - arhitektuurifotod kaubanduskeskuses. Pealkirjas ja näitusekohast aga ongi olulisem näituse sisu - "oma ruum", mille loob looming ja viis, kuidas see on eksponeeritud. See ruum ongi selle näituse tegemise üks eesmärk. Nii see ruum, mille loob näitus disainitänaval, rohkem aga see ruumi, mis tekib vaatajas. Hetk, kui mõtted ja aeg enam korraks ei rutta ja vaikus on vaatajas. Hea kunst ei kisenda, et mina arvan või ütlen nii, et mina lõin selle... Vaid see kõneleb vaatajas ja selles, kes vaevub vaatama, pole enam miski endine. Hea kunst ongi restart - suplus talvises rabavees, puhastab hingepeegli sinna kuhjunud mustusest ja tõstab Su üles, näitab kätte uue selge ja värske sihi, lisab voolu juurde, et argises sirgema seljaga sinnapoole minna, süda ikka kõige ees. 

Hästi võtab selle kokku Johannes Saar oma saatetekstis Arne loomingule. Autorina taandab ta end pildilt, ta on pigem meedium, klõpsuga lahti läinud avaus ajalukku, mille serval kõõludes ka meie sellest osa saame. Sellist tundlikku ja harivat giiditööd kunstimaailmas tihti ei kohta. 

Näituse teostele on saatetekstid kirjutanud Johannes Saar, kunstiajaloolane (PhD); Jan Kaus, kirjanik; Elnara Taidre, kunstiajaloolane (PhD); Leonhard Lapin, arhitekt, kunstnik, arhitektuuriajaloolane ja luuletaja, Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessor; Triin Ojari, arhitektuuriajaloolane. 

Arne Maasik on lõpetanud 1995. aastal Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri osakonna. Osalenud pikaajalistes teaduslikes uurimisprojektides ning esinenud isikunäitustega Tallinnas, Helsingis, Roomas, Veneetsias, Berliinis, New Yorgis ja mujal. Arne Maasik on 2006. aastal pälvinud Kultuurkapitali aastapreemia. 2001. aastal I ja II koha Eesti Arhitektuurimuuseumi arhitektuurifotograafia konkursil ja 2019. aastal Kristjan Raua preemia. 

Autori koduleht ja lisainformatsioon - http://arnemaasik.org/      

Ole kursis uudiste ja eri­pakkumistega!