ARTIŠOKK AHVATLEB: Inimene filmikaameraga

16. september 16. september

Artišokk ahvatleb taas! 
16. septembri õhtul näitame midagi väga erilist: kõigi aegade parimaks dokfilmiks nimetatud Dziga Vertovi sürrealistlikku tummfilmi "Inimene filmikaameraga" ("Человек с киноаппаратом"). Linastub filmi restaureeritud versioon, kuhu on lisatud ka uus muusika.

 1929. aastal valminud murranguline tummfilm jäädvustab ühe päeva jooksul elu Nõukogude Ukraina moodsas suurlinnas, kasutades selleks kõikvõimalike filmitehniliste võtete ja montaaži nippe, millesarnast polnud toona veel nähtud, kuid millest on saanud tänapäeval standard. Samal ajal on see ka dokumentaalfilm selle sama dokumentaalfilmi filmimisest ja valmimisprotsessidest, kusjuures näeme me ka publikut seda dokumentaalfilmi vaatamas.

 Seniajani peetakse "Inimest filmikaameraga" tummfilmi ajastu kõige innovatiivsemaks ja kaasaegsele kinole kõige rohkem mõju avaldanud filmiks, mille üheks trumbiks on kindlasti hiilgav kiire montaaž ning efektide kasutamine, mis mõjuvad praegugi modernselt ja väga jõuliselt. - Margit Adorf (Sirp, 12.09.03)

Film jõuab ekraanile koostöös Dovzhenko Center'iga ja filmile järgneb vestlus.

Vaata ka: https://www.kino.ee/events/artichoke

Ole kursis uudiste ja eri­pakkumistega!