Anna Lutteri loodud jõuluteemaline fotonurk on avatud!

4. detsember 2023

Käsitööõpetaja Anna Lutteri meisterdatud fotonurk ehib Solaris keskuse aatriumit terve detsembrikuu vältel ning kutsub kahel järjestikusel pühapäeval huvilisi tasuta fotosessioonile. Tänavuse fotonurga meisterdamiseks läks Annal ja meeskonnal kokku kolm päeva, üle kahesaja kilogrammi okaspuu materjali ning sadakond paberkotti.

Solaris keskuse turundusjuhi Kristin Lepiksoni sõnul jõuab fotonurka igal aastal sadu Eesti peresid ning sellest on saanud kaunis jõulutraditsioon, mida inimesed pikisilmi ootavad. „Pildistama tullakse koos perede, laste ja koertega, seljas põnevad jõulukostüümid ja päkapikumütsid,“ kirjeldab Lepikson juba viiendat aastat toimuva populaarse fotonurga meeleolu.

Pea kolme meetrise ja mitusada kilogrammi kaaluva jõulupärja ning seda ümbritsevate jõulutähekeste meisterdamiseks kulus kokku kolm päeva, ligi kakssada kilogrammi okaspuu materjali ning sadakond paberkotti. Kui jõulutähekeste voltimistööga sai fotonurga autor Anna Lutter ise hakkama, siis pärja meisterdamiseks tuli appi kutsuda Studio Nelk lillepoe floristid.

“Pärja põhi on tehtud kodumaisest hõbekuusest ja kadakatest, et all seistes oleks mõnusalt kuuselõhnaline. Lisaks sai kasutatud küpressi, mändi, elupuud ja muid sarnaseid materjale, et anda pärjale lopsakust. Iga oks tuli tuli karkassile kinnitada käsitsi ja ükshaaval,“ selgitab Anna ja lisab, et nii pärja kui dekoratsioonide loomisel kasutati ära võimalikult palju olemasolevaid materjale.

“Hiiglasliku jõulupärja idee oli juba ammu paigas, ent kaua aega nuputasin, mida ägedat pärja kõrvale teha,” räägib Anna. “Novembri keskpaigas õpilastega pisikesi jõulutähti voltides tuli järsku idee, et võiks ju neid tähti üle-elu suuruselt teha. Kuna nii suurt paberit käepärast võtta polnud, kasutasin materjalina hoopis ühe ettevõtte praaki läinud paberkotte, mis käsitsi välja lõikasin, vormi voltisin ja siis kokku kleepisin.”

Solaris keskuse 0. korrusel asuv fotonurk on huvilistele avatud 31. detsembrini. Kahel järjestikusel pühapäeval, 10. ja 17. detsembril kella 11-13 toimuvad fotonurgas fotograaf Marilin Leenurme eestvedamisel tasuta jõulupildistamised.

„Kuna inimeste huvi endast ja oma lähedastest kauneid jõulupilte teha on võrdlemisi suur, toimub pildistamine mõlemal päeval elavas järjekorras. Seega soovitan fotonurka tulles kindlasti aega ja kannatust varuda,“ lisas Solaris keskuse turundusjuht Kristin Lepikson.

Ole kursis uudiste ja eri­pakkumistega!