Disainiöö 2022

19. september 2022

Kutsume sind Disainiöö nädalal Solarise Disainitänavale tutvuma disainipoodides pakutavate keskkonnasõbralike toodetega!

Keskusena valime enda poode teadlikult ja peamise eesmärgina toetada Eesti ja lähiriikide disaini, ning suunata inimesi lähemale keskkonnateadlikele brändidele.

Disainiöö lõppeb 26.09 Solarise Disainitänaval avatava Eesti Disainiauhindade näitusega!

Kas teadsid, et Watch Wear kauplusest leitavad TRIWA x Humanium kellad on valmistatud kokku kogutud illegaalsetest relvadest? Kellade müügist antakse 15% heategevuseks, et aidata konfliktsete piirkondade elu ning vähendada vägivalda. Pinqponq seljakotid on aga see-eest valmistatud tuhandetest plastikpudelitest.

LISAKS LEIAD LEVIST NÄITEKS:

Ucon Acrobatics: 

Ucon Acrobatics alustas puuvillaste kottide ja seljakottidega. Kuid tavapärane puuvillatööstus muutus neile üha enam vastumeelseks, kuna see osaliselt hõlmab hävitavaid põllumajandustavasid. Puuvilla tootmine vajab suures koguses vett ja pestitsiide. See polnud suund, mida toetab Ucon Acobatics põhitmõte. Tuli leida uus viis!

Sünteetilised kiud võivad olla puuvillast tugevamad ja samal ajal kergemad. Alates 2018. aastast on nad teinud kõik endast oleneva, et toota võimalikult palju ringlussevõetud osi ja iga päevaga muuta seda üha paremaks. Ucon Acrobatics on valmistanud taaskasutatud veepudelitest polüetüleentereftalaadi (PET), mis on nende peamine materjal.

Tooted on kõik kõrgkvaliteetsed, vastupidavad, veekindlad, multifunktsionaalsed ja fantastiliselt ilusad.

karst

Karst paber on 100% puuvaba.

See, et paberit on alati valmistatud puidumassist, ei tähenda, et see alati nii peaks olema. Seega arvame, et 21. sajandi paber peaks olema kaltsiumkarbonaat.

Võtame tolmu ja teeme sellest paberit. Kas pole mitte äge?Ühendame kaltsiumkarbonaadi vaiguga, lisame kuumuse ja surve. Ja sellega loomegi midagi uut.

Sametine kirjutuspind. Uskumatult sile. Veekindel. Lõpmatult tugev. Ja kõik tolmust.Paberi valmistamisel toodetakse jäätmeid - hape, kloor, sulfaadid.

Karst algab sealt, kus see põhimõte lõpeb. Teadsime, et jätkusuutlikum võiks olla ka vastupidavam. Ja see viis sileda ja veekindla paberini.

 LEFRIK

Keskkonna säästlikud seljakotid ja reisitarvikud, mis on valmistatud ümbertöödeldud plastist PET-pudelitest.

Lefrik kotid on sobilikud hingelt nomaadile.

2012. aastal asutatud Lefrik hakkas kujundama linnakotte, seljakotte ja reisitarbeid, kasutades kõrgeima kvaliteediga keskkonnasõbralikke kangaid, mis on valmistatud taaskasutatud plastikust PET-pudelitest.

Lefrik panustab keskkonnahoidu, vähendades virgin polüestri kasutamist ja pigem pikendades kasutuselt kõrvaldatud plastpudelite eluiga, säästes samas tootmisprotsessis energiat.

Lefrik on vegan bränd, keda on tunnustatud loomakaitseorganisatsiooni PETA poolt.

Kõik tooted on disainitud Hispaanias ja toodetud eetiliselt Aasias. Tooteid valmistatakse Aasias, sest seal on parimad tehnikad polüestri valmistamiseks taaskasutatud plastikust PET-pudelitest.

KRUNNIPEAST LEIAD:

SOLIDU

SOLIDU on keskkonnateadlik, innovaatiline kosmeetikabränd Leedust. Loodud kvaliteetsete kontsentreeritud toimeainetega ja ilma veeta. Kui igapäevased juuksehooldustooted sisaldavad umbes 80% vett, siis Solidu on valmistatud ainult vajalikest koostisosadest. Toodet kulub vähem ja jagub kauemaks. SOLIDU pakendid on plastiku ja paberivabad, need on loodud bambusest. Pakendid on kõik 100% komposteeritavad iga inimese kodus, selleks ei ole vaja spetsiaalseid tingimusi ning täielikuks lagunemiseks mullas kulub umbes 45 päeva. Solidu kosmeetikatooteid kasutades, saab säästa loodust iga tarbija.

KiRiVOO

KiRiVOO loomingut iseloomustab põhjamaine lihtsus, kergus, ajatus, elegants ja moderniseeritud etnilised detailid. Kõik ehted valmivad vastutustundlikult 100% taaskasutatud väärismetallidest ja 3D prinditakse Argentium hõbedast 925. Brändi südameasi on luua ja turustada ehteid säästes nii resursse kui keskkonda ning vähendada seejuures ka jäätmeid ja ökoloogilist jalajälge. Mahemoe brändi asutas brändi kunstiline juht Ines Karu-Salo 2015. aastal.

WOOLISH

Woolish on läbi ja lõhki Viljandi juurtega pereettevõte, mis ühendab endas ühe perekonna elutöö kogemused ja traditsioonid stiilsuse ning kaasaegse elu paindlikkusega. Woolishi kujunemise lugu on ühtaegu nii üllatuste rohke kui imetlusväärne, kätkedes endas 1900-ndate lihtsaid peretraditsioone, Nõukogude Liidu massimoodi, Skandinaavia edu ja omajagu saatuslikke juhuseid. Meie eesmärk on valmistada kõige kvaliteetsemaid ja kestvamaid rõivaid, kasutades selleks jätkusuutlikke meetodeid ja lähtudes eetilistest väärtustest. Me kujundame oma tooted nii, et need pakuks maksimaalset rahulolu ning rikastaks elu. Looks praktilist ilu ja ärgitaks elu nautima. Me oleme siin sinu jaoks, selleks, et tuua välja sinus peituva Woolishi poole.


RAINKISS
RainKiss on Hollandi vihmamantlite bränd, mis kasutab ringlusse võetud plastikpudeleid toorainena. Ehk lihtsustatult: pudelid helvestatakse, kuumutatakse, masin pressib massi kokku ning seejärel keeratakse see poolidele kangaks. Nii sünnivadki ägedad vihmamantlid! Rainkiss jaoks on väga oluline töötada ainult säästvate materjalidega, just taaskasutatud polüestriga ning vähendada niiviisi plastikpudelite ladestumist ookeani ja metsa alustesse.

Ühe vihmakeebi tootmiseks kulub üle 20 plastikpudeli. Rainkiss kutsub inimesi tooteid kandma mitmekordselt ning vähendama ühekordse kile kasutamist.


NOP

Prügi ei ole looduses olemas, see on inimeste leiutis. New Ordinary People tegutseb just selle põhimõttega ja on seadnud endale eesmärgiks inspireerida meid jätkusuutlikumale elustiilile. NOP valmistab süsinikuneutraalseid tänavarõivaid ja toob lauale eetilise ja jäätmevaba toodangu koos mõne 100% biolaguneva vinge tootega. Iga ostuga istutatakse puid sinna, kus neid kõige rohkem vaja on.

Ole kursis uudiste ja eri­pakkumistega!