Jaga novembrikuist kinoelamust koos oma lemmikkoeraga

27. oktoober 2023

Solaris ja PÖFFi lühifilmide ja -animatsiooni festival Shorts teevad erilinastusega neljakäpalise aplausi ja klähviva kummarduse inimeste parimatele sõpradele - koertele.

Need inimesed, kellel omal kodus looma pole, ei suuda vist kunagi aru saada suhtest lemmiku ja tema inimese vahel. Loomatu inimene aina imestab, et kuidas saab ühe lihtsa olevuse järgi igatsust tunda, tema järgi oma tegemisi sättida, talle oma muresid pihtida.

Jah, suhe lemmikloomaga võib olla sama tähenduslik kui inimesegagi.

Sa tead ju küll neid inimesi, kelle kassil on isiklik pass ja tema silmad on näinud kaugelt rohkem riike kui sina. Või oled kuulnud sellest paarikesest, kelle romantilisel abielutseremoonial näppas kogu tähelepanu nende ühine kikilipsuga hundikutsikas. Üsna loogiline tundub, et oma lemmiku võiks kaasa võtta ka mujale. Kinno näiteks.

Tavaliselt see miskipärast võimalik pole. Hästi ei vaataks ei kinopersonal ega kaasfilmihuvilised vasakult ja paremalt. Aga ühel pimedal novembriõhtul saab see lubatuks ja võimalikuks.  Numbrimaagilisel kuupäeval 11.11 on kõik koeraomanikud ekstra neile ja nende lemmikutele mõeldud filmiseansile kutsutud.

Karvased-karvutud, suured-pisemad, paberitega ja krantsiverega – kõik on oodatud. Tõsi, kõik nad võiksid olla viisakama olemise ja kuuleka loomusega. Nii koerad kui nende inimkaaslased😊

PÖFF Shortsi programmi neljas lühianimatsioonis leidub südamlikke, humoorikaid ja mõtteainet pakkuvaid lugusid nii koertest kui nende sõpradest.

Igatahes on see selline #onceintheliftime võimalus võtta oma karvane koersõber rihma otsa ja suunduda helesinise ekraani ette Solarise kinosaali. Raudselt saab olema helgeim novembriõhtu ses muidu hallis ja sombuses kalendrikuus.

Enne-pärast põika läbi ka Solarise maja restoranidest. Koeraga koos ikka.

Piletid siit: https://poff.ee/film/solaris-esitleb-koeraga-kinno/

Ole kursis uudiste ja eri­pakkumistega!