Koolilõpetajale: Saatan on peidus detailides. Aksessuaarides näiteks.


26. mai 2022

Ses mõttes, et nüanss üle või gramm puudu võivad määrata päeva vaibi või Sinu meeleolu. Oma koolilõpetamise päeval ei peaks sellega riskima, ega?

Vahel on isegi nii, et see lisand on see, mille pärast sind mäletatakse aastakümneid hiljemgi. Marilyn Monroe valge karusnahkne pleed. Coco Chaneli pärlid. Michael Jacksoni valged kindad. Toomas Hendrik Ilvese kikilips. John Lennoni ümmargused prillid. Carrie Broadshaw Manolo Blahniku kingad. 

Enamasti ei pea kogu maailm mäletama ja märkama. Vahel piisab, kui märkab üks. Mina kohtusin ühega oma elu ägedamatest meestest sellepärast, et kandsin ühes välismaa soojas öös rattaga sõites tobedat pillirookübarat, millest pidin servast kinni hoidma, et lendu ei läheks. Mees hiljem ütles, et see on lihtsalt nii kiiksuga vaatepilt, et ta oli sunnitud lähenema. 

Ja oma kogemusest võin ka öelda, et mõnikord on aksessuaar oluline hoopis omaenda enesetunde jaoks. Ma kandsin aastaid 0-klaasiga prille, kui oli vaja asjalikum ja tõsiseltvõetavam välja näha. Ega ma ei tea, kas see väljapoole töötas, aga sissepoole küll.

Nii et nende kleiti-ülikonda vürtsitavate lisandite valikul võib olla mitu eri kihti. Et kas on nagu fashion steitment või joonistab Su karakteri paremini välja või on see midagi Sulle endale.

Viimase alla võib käia näiteks uus pesu. Naistel eriti. Keegi ei pea nägema, aga sa ise tead. Annab enesekindlust ja seda on vaja, kui astud kogu aulatäie inimeste ees oma tunnistuse järgi. 

Muide, ka parfüüm võib olla see, mis sisemised võbelused maha vaigistab, kuigi lõhn on kindlasti ka midagi sellist, mis võib olla väljapoole signaal sinu olemusest. Äkki panustada hoopis sellele?

Ehted kuuluvad klassikaliselt pidusemate päevade ja ilusamate kleitide juurde. Neid valides võib muidugi peaaegu hulluks minna. Võtame näiteks kõrvarõngad. Neid on palju, neid leidub kõikides värvipaleti toonides, neid on malbelt õrnahingelisi ja siis on selliseid, mis on suuremaid kui elu ise. Eks see oleneb kõik üldisest outfitist

Või kaelaehted – need on vist üldse inimkonna ajaloos ühed esimesed aksessuaarid. Mis need paelad palistatud loomakihvade või vaenlase väiksemate luudega muud olid, kui ürgsete aegade ehete sümbolid. Täna me muidugi teame, et õige kaelakett või muudki imet teha. Sikutada sind optiliselt pikemaks või tõmmata tähelepanu fookusesse (mis võtab tähelepanu ära sellelt, mida ei tahaks nii väga eksponeerida). Ühesõnaga – ehete puhul võta kohe aega ja tule mängi erinevate valikutega. 

Seisusekohase meeskoolilõpetaja puhul ilmselt eeldatakse, et too jätab lõpupäevaks oma lemmiktossupaari koju. Ilmtingimata ei pea muidugi, kui jääd omaenda stiilile kindlaks, siis see võiks olla midagi muud kui spordipoole kaldu Nike või Adidas. Selline ägedam noh. Või kui allud traditsioonidele ja võtad kingad, siis kuule, need ei pea olema tavalised mustad. Punase tallaga näiteks? Justkui väike asi, aga annab kuhjaga karakterit.

Hea küll, kui see punane tald on liig, siis kuidas oleks vähemalt iseloomuga sokipaariga? Kui ema pakub halle, siis ütle kindel ei. Võta kollased. Või rohelised. Või kassipildiga. Lõppeks on ju ikkagi pidu.

Mansetinööbid võiks ju ka teema olla. Need ei ole tänapäeval sellised, nagu su vanaisal olid, kobakad ja igavad. Jumala värvilised šefid numpsud saad varrukaotstest läbi suruda. Mikihiirekõrvade kujulised võiks äkki olla sinulikumad? Või hoopis sellise retro maiguga, mis meenutavad vana kooli kellade sisusid. Neid, muide, tehakse ka kõrvarõngastena, juhul, kui sul on seal klassis mingi neidis, kellega tahaks sel päeval natuke ühtekad olla.

Ja kui lips, siis võta kiki. Ega elus pole palju neid kohti, kus sellega käia saaks. Tänapäeval on need puidust ja seda kandes oled tõeline eestlane.

Võimalik muidugi, et kõige olulisem aksessuaar sinu koolilõpupäeval on hoopis telefoniümbris. Seda näevad ilmselt suurema osa ajast kõik, sest võib arvata, et läheb suuremaks selfitamiseks ka. Nii et selle asja võiks ka kogu kompaga sünergiasse sättida ☺.

Maanda siis need riskid ära, et mõni vale nüanss ei rikuks saatanlikult kogu tervikut. Vali just need aksessuaarid, mis aitavad sul sel viimasel koolipäeval kõige paremini olla sina ise. Tõenäoliselt mäletad seda päeva veel kolmkümmend aastat hiljemgi. Mina küll mäletan. Mul oli ema kuldkett kaelas. Sest Solarist siis veel ei olnud, kus oleks saanud oma looki õigete detailidega tasemele timmida.

Sul ikka veab, et Solaris on.

Ole kursis uudiste ja eri­pakkumistega!