Koolilõpukingitus võiks lähtuda saajast – tema soovidest, isiksusest, unistustest

30. mai 2022

Vanasti arvati, et elu olulisteks sündmusteks (noh, pulmadeks, juubeliks, koolilõpuks) tuleb kinkida midagi, millel oleks püsiv väärtus, peale vaadates oleks kohe selge, et selline väärikas ja hinnaline asi. Võib muidugi, aga ei pea. Eelkõige võiks kingitus olla saajast lähtuv. See võib olla ka sõnumit kandev või humoorikas või praktiline või lihtsalt see, millest tead, et saaja on unistanud.

Paljudes perekondades on kummutites varjul kristallvaase, õlimaale, siidisalle. Kõige paremate kavatsustega kingitusteks toodud, aga kinkimine kantud sellest, et nii on kombeks. Ei ole võibolla kõige etem mõte. Mõistlikum oleks manada silme ette kingituse saaja.

Kui ta on selline tehnikainimene, jumala eest, kui ta tahab omale esimest Apple läpakat, siis isegi kui see tundub liiga praktiline ja triviaalne, miks mitte teha inimene õnnelikuks. No juhul, kui kinkijana rahakott ikka lubab. Pealegi, maailmas ei ole vist enam inimest, kes ilma korraliku arvutita üldse hakkama saaks.  Aga kui ta on kunstiinimene, siis panna algus tema isiklikule kunstikogule mõne tööga kas Solaris Galleriist või Yellow Cornerist. Abiks on muidugi, kui natukenegi saaja maitset tunned.

Või lähene koolilõpetaja kingitusele hoopis humoorikalt  -  soeta kümme Vapiano kinkekaarti ja pane juurde kaardike sõnumiga, et kui elus edaspidi jama kätte tuleb (ja varem või hiljem tuleb) siis vähemalt nälga ta ei jää. Või tegelikult samamoodi sobiks ka Gustavi kohviku voucher, sest maailmas ei ole probleemi, mida üks śokolaadikook ei leevendaks.

Kui su koolilõpetaja plaanib minna õppima teise linna või hoopiski välismaale, siis üks korralik kohver on ülivajalik. Seda saab isikustada ka – tikid kohvri sisekangale saaja nime või vaatad Solarise disainipoodidest mõne nahkse riba ning graveerid sinna vanematekodu aadressi, et ta ikka teaks, kuhu tagasi tulla.

Või vajab su koolilõpetaja uusi suunavaid mõtteid – Apollo raamatupoes on uskumatu valik tarkade inimeste ideedega teoseid, mis aitavad kahe kõrva vahele selgust luua. Või kuna elu on ettearvamatu, pane talle kokku hoopis selline hädaabikomplekt– üks eneseabiõpik, leht aspiriini ja pakk kondoome apteegist, ema-isa telefoninumbrid, stressipall, tahvel šokolaadi, pehme kaisuloom, puhtad sokid...  Sisu võib saajati muidugi erinev olla, peaasi, et idee kannaks.

Või ootab su koolilõpetajat ees hoopis vaba ja helge suvi? Anna talla võimalus väisata kõiki kultuuriüritusi – las läheb  Lätti kontserdile, Pühajärve jaanitulele või Setumaale folgile – Piletilevi kinkekaardiga täitsa ta oma valik.

Aga muidugi, kui süda ei luba tähtsündmust naljaga vooderdada, saab minna ka klassikalisemat teed – käekell, mõni kuldehe, uhke lillekompositsioon – kõik valikud on Solarise majas saadaval.

Aga eelkõige, nii tähtpäeval ja ka igal tavalisel päeval – kingi armastust ja häid sõnu. Raha selleks pole vaja, isegi Solarisse pole vaja tulla. Ega me ei tahakski, et sa pead meie majja tulema. Tule ikka sellepärast, et ise tahad.

Ole kursis uudiste ja eri­pakkumistega!