Seitsmendast eluaastast alates on meisse kodeeritud rütm – sügisel algab ….

16. august 2022

No igasugu asjad algavad. Telekanalites timmitakse uusi ägedaid programme, kaubamajade letid täituvad soojema rõivakraamiga, sotsmeedias algatatakse diskussioone, kas kilekaaned ikka mahuvad õpikutele ümber või mitte. Eelmisel aastal ei mahtunud.
Põhiliselt algab muidugi kool. Vihikuid ja ausalt öeldes ka kõiki teisi kooliasju saab vabalt Solarisest.

Teine korrus, Apollo raamatupood. Anna lapsele aega valida, ise istu niikaua tugitoolis ja sirvi uuemat kirjandust, mõlemad olete rahulikumad.

Stiilseid ranitsad ja pinalid võta Desingnutist. Just ranitsad, mitte seljakotid! Läbimõeldud disain ja ergonoomika miksitud vastupidavusega. Ise ei kanna ju ka mingit suvalist kotti, see peab ikka klikkima karakteriga. Lapsega on sama asi. Üks tahab tiibadega versiooni, teine draakoniga, Designnutis on need olemas, sellised põhjamaiselt maitsekad.

Peamiselt aga jääme me Solarises ka septembris oma liistude juurde ja pakume seda, milles me tavapäraselt kõige paremad oleme – stiili vürtsitavaid detaile, elu mõnusamaks tegevaid nüansse ja lugudega tooteid.

Kui ootad oma võsukeselt õppetükkide eest peamiselt viisi, siis on tark meeles pidada, et puhanud peaga õnnestub see raudselt paremini. Ja uni, teadagi, sõltub padjast. Ja tekist. On inimesi, kes tassivad isiklikku patja kaasas isegi reisidel, sest kunagi ei tea, milline „nässakas“ võib majutuskohas sulle magamiseks sattuda. Nii et seda voodivärki ei saa üldse alahinnata. Hemtexi inimesed teavad sulle pikemalt rääkida.

Tossud ja sussid on suvega kokku tõmbunud ja jalga enam ei lähe. Igasügisene teema. 100%. Keegi ei tea kedagi, kelle lapsega nii ei juhtuks. Tule ShoeShopist läbi. Siin on just neid heleda tallaga, et kooliparketti triibuliseks ei teeks, edevaid on ja tagasihoidlikuimaid ka.

Ilmselt tuled lapsega koos? Tigerist võiks siis ka läbi sahistada. Seal on sellist odavama otsa ninni-nänni, mida võibolla otseselt vaja ei ole, aga mis lastel silma helkima paneb. Tutiga pastakaid ja karvaseid saladuste märkmikke näiteks.

Aga märkmikest rääkides – sa võiksid võid teha vastutustundliku vahepõike Levi Designi. Seal nad müüvad tolmust tehtud märkmikke. Mhm, tolmust!? Kõlab suht ajuvabalt, aga mine uuri, müüjad seletavad. See on natuke nagu teadus- ja tehnoloogiatund kokku. Mida kõike maailmas välja mõeldakse.

No ja kui juba sellele säästvale mõtteviisile teema keeras, siis teksad, nendeta ei saa keegi läbi. Aga selgub, et ka see toode saab olla rohkem, kui sa arvad. WatchWearis on selline teksabränd nagu MudJeans. Ostad, kannad,  jäävad väikseks või tüdined ära, viid tagasi. Nemad töötlevad ja disainivad ümber ning saad tagasi justkui uue paari. Täitsa kreisi idee ikka. Aga mingit maailma koormavat tekstiiliprügi ei teki, küll aga tekib pagana hea enesetunne. Sa täitsa praktiliselt annad oma panuse universumi päästmisesse. 

Ja kui su laps selle tolmust tehtud märkmikuga ja nende legendiga teksastega kooli läheb ja need lood juurde räägib, siis arvata võib, et tal endal on põnev ja teistel ka. 

Iseennast ära ka ära unusta. Kogu sügiseks vajalikke aksessuaare juba varakult, hall aeg tuleb nagunii. Tuleta see hygge värk ja „poputa ennast“ mantrad meelde. Novembrikuu oluline aksessuaar on raudselt küünal. Seekord võta mitte klassikaline vaniljelõhn, vaid piparmündikommi oma näiteks. Varuda võiks ka pakikese ööune kohvi. Jajah, sellise sordi, millele on lisatud melatoniini ja mida võid vabalt ka öö eel nautida, kui sa teesõber ei juhtu olema. Mõlemat saad Krunnipeast.

Ei taha küll hirmutada, aga ilmselt viskab sügisesse ka öid, kus und ei tule. Mõtted liiguvad peas nagu krutiks kaheaastane raadionuppe – ülikiiresti ja sahinaga, mitte midagi aru ei saa. Vot siis on oluline, et oleks silmad pärani lahti midagi ilusat vaadata. YellowKornerist saab ägedaid fotosid seinale. Võta näiteks mõni kunstiline portreepilt. Vaatad teisele inimesele silma sisse ja painavad teemad muutuvad hõredamaks. Kaks pead on ikka kaks pead.

Sügis on täitsa okei tegelt, kui nii võtta. Kui Solarisest võtta.

Ole kursis uudiste ja eri­pakkumistega!