Tule kaunista oma noortepeo pärg rukkililledega!

30. juuni 2023

Solarise Rävala-poolsel terrassil on näha lillekastides tärganud sinist lillemerd, kust iga peoline võib endale pärja punumiseks lilli noppida.

Kaks kuud tagasi kutsusime kõiki üles XIII noorte laulu- ja tantsupeo elurikkuse hoidmise programmi „Iga ruutmeeter loeb“ raames meisterdama lillekaste ning külvama neisse seemneid. Projekt sai alguse 15. aprillil Solarise keskuse terrassil toimunud kogupereüritusel, kus meisterdasime koos kõigi huvilistega viis lillekasti, millesse kõigi huvilistega külvasime rukkililleseemneid.

Solarise keskuse turundusjuht Kristin Lepikson: „Noorte meisterdatud lillekastid on inimestes palju huvi ja elevust tekitanud ning kõik on olnud rõõmsalt üllatunud nähes, et meie rahvuslilled on keset linnaruumi. Kõik suured ja väikesed noortepeolised on oodatud oma pärgadesse neid rukkililli lisama.“

Elurikkuse koguperepäeval aitasid lillekaste meisterdada Tallinna Poistekoori poisid ning Tallinna Huvikeskus Kullo rahvatantsuansambel Sõlekese tantsijad. Kastide tegemist juhendasid tehnoloogiaõpetajad.

„Iga ruutmeeter loeb“ projekti raames meisterdasid ka 22 Tallinna kooli õpilased tehnoloogiatundides 76 lillekasti, mida saab näha Linnahalli juures.

Ole kursis uudiste ja eri­pakkumistega!